Boğaziçili mühendisten 90’ları çağrıştıran albüm

Ata, uzun zamandır üzerinde çalıştığı “Kalbimin Sahibi” albümünü müzikseverlerin beğenisine  sunuyor, özellikle görsel dansı ile  parçaların dinleyiciler tarafından sevilmesi bekleniyor.

Pop Müziğin Yakışıklı Prensi ATA “Kalbimin Sahibi” albümü müzik marketlerde yerini aldı.

Albümünde yer alan 8 şarkının her biri uzun soluklu bir çalışmanın eseri. Özellikle açılış parçası “Of Dedim” dans performanslarıyla dikkat çekiyor. Alümde ayrıca Pop, Latin Pop gibi ezgiler yer alıyor. Parçaların birçoğunda hemen hemen herkesin bir şeyler bulması mümkün.

Albümde Latin Pop etkisi görülen hareketli şarkılarının yanı sıra 1990’ların müziğini de çağrıştırmakta. Slow şarkılarında doğu ve batı sentezi etkileri ile herkesin beğenisine hitap eden sekiz ayrı tatta şarkısı bulunmaktadır.

Hareketli parçalarından “Of Dedim” ,”Sar sarmala “ve “Fıstık” şarkıları  dikkat çekmektedir. Albüme adını veren “Kalbimin Sahibi” ve bestecisinin verdiği ilk isimle “Belki de” veya “Koca Bir Yalan “parçaları iddialı olan slow şarkılarındandır.

Müzikteki hedefi Türk Pop Müziğini dünya etnik müzikleriyle harmanlayarak, evrensel ve ortak bir dil olan müziği tüm dünya insanlarına sevgiyle sunmak… Albümde yer alan klip şarkısı  of dedim isimli esere  Türkiye’de bir çok kliplere imza atan Erkan Nas yönetiminde çekilen  klipte ise Brezilyalı top model Carla Araujo klipte  oynadı….Türkiyeye yeni bir soluk getirecegi gözlerden kaçmayan yakışıklı simasıyla Ata’nın Of Dedim klip  şakısı kısa bir sürede Kral Pop kanalında yayınlanarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı…Yakın zamanda Kral Pop Tv de yayınlanan ”Of Dedim” Atanın Klibi ; Numberone tv, Power Tv, Nr1 ,TRT Müzik, Star Tv ,Genç tv ,Viva gibi  müzik kanallarında yer alması bekleniyor..Önümüzdeki günlerde ise listelere kısa bir sürede yükseliş yaparak  zorlayacak  olan Ata ,Türkiye de star olmaya aday…

Ata, şarkıcı, Reklamcı, Bilgisayar Mühendisi…Kayseri’ de doğdu ve İstanbul’ da büyüdü. Lise ve üniversite yıllarında okul eğitiminin yanı sıra müzikle çok yakından ilgilendi. Okul yıllarında kurduğu bir müzik grubu ile okulun en popüler öğrencisi olmuş ve arkadaş çevresi tarafından Kral lakabını almıştı. Müzikle olan ilk yakınlığı babasının bağlamayla çalıp söylediği Türkülerdi. Ata, Türküleri ve bağlamayı çok sevmesine rağmen batı müziğine olan ilgisi büyüktü.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü bitiren Ata, Yüksek lisansını İstanbul Kültür Üniversitesi Fen Bilimleri Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamladı ve Yüksek Mühendis unvanı aldı. İş hayatına atıldıktan sonra büyük banka ve holdinglerde başarılı projelere imza atan Ata, içindeki enerjiyi bir türlü tatmin edemediğini fark ettiğinde çalıştığı bankada gelebileceği en iyi noktaya gelmiş ve buradaki kariyerini noktalamıştı. Yapmak istediği şeyin kendi işini yönetmek ve projelerini büyütmek olduğunu anlamıştı. Ve tek başına bir reklam şirketi kurarak zamanla büyütmeyi başardı. Fakat içindeki müziği ve dans ateşini hep bir kor halinde tuttuğunu fark ettiğinde ‘Bir Kıvılcım orta da sen mi ben mi, ben mi sen mi’ dedi bir şarkısında… Ve kalbinin sesini dinleyerek ilk albümü olan ‘Kalbimin Sahibi ‘ albümünü Haziran 2015’ te çıkarttı.

 

Haber : Nalan Ersoy

Herald Turk basın bülteni

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir