‘Kendi aramızda Fethullah Gülen 2 diyorduk’

Darbe girişiminin bir numarası olarak gösterilen Adil Öksüz, çıkartıldığı mahkemece salıverilmesinin ardından sırra kadem bastı. Öğrencisi “Kendi aramızda Fethullah Gülen 2 diyorduk” dedi.

15 Temmuz darbe girişiminin bir numarası olarak gösterilen Adil Öksüz, çıkartıldığı mahkemece salıverilmesinin ardından sırra kadem bastı. Sade yaşamıyla dikkat çekmeyen Öksüz’ü öğrencileri dersteki hal ve hareketlerinden dolayı Fethullah Gülen’e benzettiklerini söyledi. Fakültenin dekanı Prof. Dr. Hacı Mehmet Günay ise, “Bizde bıraktığı izlenim bakımından kalkışmayı yönetebilecek yetenekte biri gibi gözükmüyordu” dedi.

SIRRA KADEM BASTI

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü’nde yakalanan tek sivil olan ve çıkartıldığı mahkemede ‘Tarla bakmaya gelmiştim’ deyince 21 dakika gibi kısa bir sürede serbest bırakılan ancak daha sonra FETÖ’nün ‘Hava Kuvvetleri imamı’ olduğu iddia edilen Adil Öksüz sırra kadem bastı.

OTOMOBİLİ KAYINPEDERİNİN EVİNDEN ÇIKTI

Darbe girişiminden sonra başlatılan adli soruşturmalar çerçevesinde hakkında yakalama kararı çıkartılan akademisyen Adil Öksüz’ün salıverildikten sonra uçakla Ankara’danİstanbul’a, oradan da ‘SIR’ plakalı aracıyla Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki kayınpederinin evine geldiği ortaya çıktı. Öksüz’ün otomobiliyle geldiği Akyazı ilçesinde bulunan kayınpederinin yayla evleri dahil çok sayıda evde arama yapıldı. Adil Öksüz’ün aynı gün kayınpederinin evinin garajına bırakarak kaçtığı ’34 SIR 49′ plakasıyla dikkat çeken otomobili de didik didik arandı. Araç arama yapıldıktan sonra çekici yardımıyla garajdan çekildi.

“KENDİ ARAMIZDA FETHULLAH GÜLEN İKİ DİYORDUK”

Sade yaşantısıyla dikkatleri üzerine çekmeyen Öksüz’ü görev yaptığı Sakarya Üniversitesiİlahiyat Fakültesi’nde dersine girdiği öğrencisi Muhammet Tayyip Sosyal anlattı. Öksüz’ün öğrencileriyle ilişkisi zayıf olan bir öğretim görevlisi olduğunu belirten Soysal, “Derse geldiği zaman genellikle öğrencilerle iletişimi zayıf olan, dersi donuk anlatan bir tipti. Zaten öğrenciler arasında kendisi için ‘Fethullah Gülen 2′ diyorduk. Konuşması olsun, üslubu olsun, hal ve hareketleriyle kendisi bizzat ondan ders aldığını, onu taklit ettiğini açık ediyordu” dedi.
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir