Neymar, sanık olarak ifade verecek

Neymar’ın, 2013 Mayıs’ta Santos’tan Barcelona’ya transferinde gerçek bedelin saklandığına ve sahtekarlık yapıldığına ilişkin iddiaları soruşturan İspanya Ulusal Mahkeme Savcılığı, Brezilyalı futbolcunun da sanık olarak ifade vermeye çağrılmasını talep etti.

Neymar’ın transfer haklarının bir kısmına sahip DIS adlı şirketin geçen haziran ayında yaptığı suç duyurusu sonrasında açılan soruşturmada şimdiye kadar, Brezilyalı futbolcunun yanı sıra Barcelona Kulübü Başkanı Josep Maria Bartomeu, kulübün eski başkanı Sandro Rosell, Santos Kulübünün eski başkanları Odilio Rodrigues ve Luis Alvaro de Oliveira ile Neymar’ın menajeri ve babası Neymar Da Silva da sanık olarak mahkemeye çağrıldı.

Transferde Barcelona’nın Santos’a ödeyeceği paranın yüzde 40’ında hakkı olduğunu iddia eden DIS şirketi, 83,3 milyon avroya mal olduğu ortaya çıkan transferden kendisine sadece 17,1 milyon avro üzerinden yüzde verildiğini savunuyor.

Suçlamalarda, Neymar’ın Barcelona’ya transfer olmayı kabul ederek 40 milyon avroluk bir para aldığı ve DIS’nin diğer kulüplerden yapılan transfer teklifleri hakkında bilgilendirilmediği iddia ediliyor.

Kaynak AA

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir