PKK’ya ağır darbe! 2 ton esrar 2 milyon Hint keneviri

Diyarbakır’daki operasyonda, haklarında arama kararı bulunan 4 kişi  yakalandı, ayrıca 1 ton 959 kilo 765 gram esrar ve 2 milyon 303 bin 132 kök Hint keneviri ve 2 EYP ele geçirildi.

Diyarbakır’ın Lice, Silvan, Kulp ve Hazroilçelerinde PKK’lı teröristlere yönelik operasyonda, 1 ton 959 kilo 765 gram esrar ve 2 milyon 303 bin 132 kök Hint keneviri ele geçirildi.

“BAYRAK-17 ŞEHİT YAŞAR YENİÖREN OPERASYONU BAŞARIYLA TAMAMLANDI”

Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Silvan, Kulp ve Hazro ilçelerinde dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, teröristlerin kullandığı sığınak, barınak, depo alanlarını tahrip etmek, yerleşim yerlerindeki işbirlikçiler ve aranan kişileri yakalamak, örgütün finans kaynağı olan uyuşturucu ekim alanlarını imha etmek amacıyla 9 Ağustos’ta başlatılan “Bayrak-17 Şehit Yaşar Yeniören” operasyonunun başarıyla tamamlandığı bildirildi.

“4 KİŞİ YAKALANDI, 2 TON ESRAR, 2 MİLYON KÖK HİNT KENEVİRİ VE İKİ EYP ELE GEÇİRİLDİ”

Operasyonda, haklarında arama kararı bulunan 4 kişinin yakalandığı kaydedilen açıklamada, 1 ton 959 kilo 765 gram esrar ve 2 milyon 303 bin 132 kök Hint keneviri, zaman ayarlı ve basma düzenekli 2 el yapımı patlayıcının ele geçirildiği ve imha edildiği belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Teröristler tarafından kullanılan 4 sığınak ve 1 mağara, yaklaşık 1,5 ton ağırlığında muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ile sığınak yapımında kullanılan malzemeler kullanılamaz hale getirildi. Yapılan aramalarda 1 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir