TÜRKSAT 4A yeni kanal ayarı nasıl yapılır?

Türksat 4A devreye girdi ve kanal ayarları değişti, Türksat 4A frenaks ve kanal ayarlarama. Vestel, Yumatu ve Sunny cihazları uydu kurulumu.
Türksat 4A frenaks ve kanal ayarlarama.

Türksat 4A devreye girdi ve kanal ayarları değişti, Vestel, Yumatu ve Sunny cihazları uydu kurulumu. Türksat 4A uydu güncellemesiyle televizyon kanalları yeni kanal frekansları ile yayın yapmaya başladı. Türksat 4A uydu güncellemesi ile kanallar yeni frekansları güncellendi. İşte Vestel, Yumatu, Sunny uydu cihazları kanal ayarlama ve Türksat 4A uydu kurulumu…  Popüler kanalları televizyonlarına eklemek ve Sunny, Arçelik, Beko, Armstrad, Samsung, Vestel, Botech, Yu-ma-tu, Akai, LG, Next Next Star cihazları uydu frekanslarını güncellemek isteyen izleyiciler, yeni kanal ekleme ve Türksat 4A güncelleme işlemlerini kolayca yapabilecek.

Sunny, Arçelik, Beko, Armstrad, Samsung, Vestel, Botech, Yu-ma-tu, Akai, LG, Next Next Star uydu cihazları kanal frekansı ayarlama nasıl yapılır? Turksat A.Ş. halen 429 olan televizyon kanalı sayısının 500’e yaklaşacağını açıkladı. Kullanıcıların ayarlamalı Türksat Kanal Güncelleme Sistemi ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyeceği, yüksek çözünürlüklü HD (High-Definition) yayınların ancak uygun cihazlarla mümkün olabileceği belirtildi.

Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek ‘Şebeke Taraması’ yapılması gerektiği vurgulandı. Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet verecek. Turksat uydusu üzerinden bir bölümü HD çözünürlüklü yeni yayınlar da devreye girecek. Turksat A.Ş.’nin web sayfasında kanalların hangi frekanslardan yayınını sürdüreceği liste halinde yayınlandı. Sunny, Arçelik, Beko, Armstrad, Samsung, Vestel, Botech, Yu-ma-tu, Akai, LG, Next Next Star uydu cihazları kanal frekansı ayarlama işlemini televizyonunuz üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Türksat Güncelleme sisteminin avantajı, TV frekans bilgilerini bilmenize ve her bir TV kanalına ait frekans bilgilerini uydu alıcınıza tek tek girmenize gerek olmamasıdır. Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılması güncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterlidir. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda kanalları manuel olarak ekleyebilmeniz için listeyi eklemeyi düşündük.

Türksat 4A otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ;
Frekans                                            : 11844 MHz
Polarizasyon                                    : Dikey – V – (Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate)         :  2222 Ksymb     FEC: 3/4
Frekans                                            : 11747  MHz
Polarizasyon                                    : Yatay -H – (Horizontal)
Sembol oranı (Symbol Rate)         :  27500 Ksymb     FEC: 5/6

Yeni Türksat uydusu 4A’nın devreye girmesi ve kanalların da bu uydu üzerinden yayın yapmaya başlaması ile beraber kanal frekansları değişti. Star TV, Kanal D, ATVve FOX TV yeni frekansları üzerinden yayın yapmaya başladı.

Sunny, Arçelik, Beko, Armstrad, Samsung, Vestel, Botech, Yu-ma-tu, Akai, LG, Next Next Star uydu cihazları kanal frekansı ayarlama işlemleri için bu sayfada olmayan uydu alıcıları hakkında detaylı bilgiyi uydu cihazlarının sitelerinden edinebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir